Je to reklama? No a čo...

Autor: Milan Frič | 21.6.2011 o 14:30 | (upravené 22.6.2011 o 10:34) Karma článku: 12,73 | Prečítané:  1896x

V túto júnovú sobotu niečo po desiatej doobeda som sa ocitol na pešej zóne v centre Trenčína. Hľadal som  miesto, kde by som sa mohol posadiť, dať si dobrú kávu a prečítať noviny.

V pasáži  Zlatá Fatima som skoro prevalil veľký „zmrzlinový kornút" stojaci v strede chodníka.  Zrak mi automaticky skĺzol na veľký červený transparent  s ponukou Francúzske palacinky, Točená zmrzlina a Ľadová dreň. Práve tá posledná ponuka ma vrátila asi o 15 rokov naspäť, keď som niečo podobného cez slamku do seba vťahoval na opačnej strane zemegule v americkom Las Vegas pod názvom nealkoholická Marguerita.

 

Zlatá Fatima.jpg

Aj keď bolo dnes ráno dosť čerstvo, tak som neodolal a podišiel som k okienku. V ponuke mali aj niekoľko druhov kávy. Objednal  som si aj jedno latté. Príjemná mladá predavačka ma usadila za malinký okrúhly stolík do kresielka s umelohmotným výpletom. O chvíľočku mi položila na stôl papierový pohár  s vrchovato  napeneným latté. Ako som sa načahoval za cukrom a lyžičkou - ani som nestihol z plecniaka vytiahnuť noviny -  tak som nešikovne zakopol mojimi dlhými nohami o stojan stolíka a  latté sa rovnomerne rozlialo po stolíku, na oproti stojace kresielko a ostatný zvyšok vytvoril nie veľmi vábne vyzerajúcu hnedastú kaluž podo mnou.  Objednal som si ďalšiu kávu - o chvíľočku mi ju mladá predavačka s úsmevom postavila na ďalší stolík a tú spúšť, ktorú som spôsobil poutierala a poumývala bez jedinej výčitky.

 

francuzske_palacinky.jpg

Začítal som sa do novín, keď  ma prinútil zdvihnúť oči taký hrkotavý zvuk. Jednoducho vyzerajúci muž neurčitého veku spolu s metlou a lopatou ťahal za sebou veľký čierny plastový kontajner a postupne doň zbieral  kde tu porozhadzované smeti.  Ako prechádzal okolo okienka, tak moja milá predavačka vykukla von a zavolala na smetiara, aby chvíľku počkal a pobehla kúsok pred stánok, aby do jeho kontajnera vhodila čierne plastové vrece s odpadkami. Keď zbadala v jeho troška mentálne poznačených očiach, že by si rád niečo dal - tak naň zavolala: „Nechceš  zmrzlinu?". On tak trocha rozpačito odvetil: „Nemám peniaze...". Ani to nestihol dopovedať, tak sa zvrtla a za sekundu mu už podávala plný kornút.

 

zametac_so_zmrzlinou.JPG

Keď som jej pri platení chcel zaplatiť aj za tú rozliatu kávu, tak to s úsmevom odmietla - vraj si mám šetriť peniažky.  Neviem či je to milé dievča majiteľkou alebo  zamestnankyňou  - ale to je vlastne jedno. Že je to reklama? No a čo...    Podarilo sa mi urobiť zopár fotografií. Aby ste tam, ak budete v Trenčíne, určite potrafili.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?